Manga & anime -  forum dla Wszystkich fanów M&A! ^^

Forum o mandze, anime i Japonii dla wszystkich fanów :)

Ogłoszenie


Witamy na naszym forum!





#1 2009-01-17 21:17:01

vasa

チョウセイキ

3601611
Skąd: Purpurolandia
Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 695
WWW

Monster

Potwór bez imienia.
Co byłbyś w stanie zrobić, aby zyskać imię?
Choć to może nie do końca właściwe pytanie, aby rozpocząć temat o tej serii.

Poznajemy genialnego chirurga ds. operacji głowy - dr. Tenmę. Pewnego dnia do szpitala trafia postrzelony w głowę chłopiec, jeden z dwojga bliźniaków oraz chwilę później ważny polityk. Tenma musi dokonać wyboru: ratować życie małego chłopca i w efekcie stracić pracę czy też polityka i dopełnić szemrane interesy dyrektora.
Wybiera Johana.
Kto by przypuszczał, że będzie to największy błąd jego życia..?

Utrzymane w przygaszonych, zawsze zimnych barwach anime z przepiękną muzyką, niekiedy groteskową (endingi. dziecięce przyśpiewki niczym pieśni pogrzebowe)

Monster to jedno z najbardziej charakternych serii jakie dane było mi oglądać. Takie, które zapada w pamięć na zawsze, odciskając pewne piętno na psychice.


moo~

Offline

 

#2 2009-03-14 19:23:31

kawowa_cpunka

jOŁ ~.┼

4468512
Skąd: stąd, zewsząd, znienacka
Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 750
Punktów :   
Moja ulubiona manga: V.G.D.D., balsamista.
Moje ulubione anime: Kara no Kyoukai
Hobby poza M&A: paranormalne/psychologia/japo.
WWW

Re: Monster

O, zgrozo. Obejrzałam. Więc napisać o tym muszę. Świetnie skonstruowana, wielowątkowa fabuła. Zachowana w wyjątkowym klimacie, wyróżniającym monotonię codzienności ponad sens całego animca. ostatnie odcinki wywołały we mnie więcej wzruszenia, niźli napięcia, rosnącego przez całą serię wraz z mym nurtującym pytaniem: Kim jest owy Johan. Czy jego siostra również jest powiązana z całą sprawą, i w jakim procencie. Cóż.. drugiego takiego anime nie ma. jest jedyne, niepowtarzalne. Wyjątkowe w swym rodzaju. Napięcie przeplatające się z łzami. Z każdym odcinkiem pojawiały się we mnie kolejne pytania.
Polecam, naprawdę.


わたしわあやーちゃん

___________

http://img146.imageshack.us/img146/1623/th1184689805163pl2vf3.gif

Offline

 

#3 2012-10-08 14:21:40

mega_sexy_hero

http://oi48.tinypic.com/16h6xr6.jpg

6168514
Skąd: nadwiślańskie miasto gotyckie
Zarejestrowany: 2009-10-08
Posty: 55
Punktów :   
Moja ulubiona manga: shigurui, hellsing
Moje ulubione anime: shigurui, bounen no xam'd

Re: Monster

Dziwi mnie, że ten temat jest martwy gdyż monster to jedno z lepszych anime jakie powstały i śmiało mógłbym umieścić tę serię w moim top 3
Seria jest wielowątkowa, ma masę ciekawych postaci i poza tym łamigłówki jakie w niej się pojawiają sa rewelacyjne do tego stopnia, że death note wydaje się być układanka dla dziecka (a przecież seria rewelacyjna), poza tym z akcja dzieje się w europie i to u naszych sąsiadów, co jest całkiem fajne bo ile można ogladać w animcach Japonię na 100000000 sposobów lub wyimaginowane światy.
Nie ma w tej serii durnych żartów, skąpych spódniczek, bielizny itp co jest kolejnym wielkim plusem bo tego typu wymysły są niesamowicie irytujące i potrafią odstraszyć od przyzwoitych serii.
Podsumowując Monter to genialne anime, godne polecenia zwłaszcza jeśli ktoś od anime oczekuje trochę więcej niż majtki, cycki, wielkie miecze i walki

Offline

 


P O LE C A M Y :






PustaMiska - akcja charytatywna






Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotel wellness w Ciechocinku