Manga & anime -  forum dla Wszystkich fanów M&A! ^^

Forum o mandze, anime i Japonii dla wszystkich fanów :)

Ogłoszenie


Witamy na naszym forum!





  • Index
  •  » Shounen
  •  » Assassination Classroom - marzenie każdego ucznia?

#1 2013-06-06 13:22:13

 Animka

http://i50.tinypic.com/213iulc.png

9710422
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2007-09-15
Posty: 2925
Punktów :   18 
Moja ulubiona manga: Majin Tantei Nougami Neuro
Moje ulubione anime: D. Gray-Man, Kuroshitsuji
Ulubiony typ muzyki: rock, j-rock, czasem lekki pop
WWW

Assassination Classroom - marzenie każdego ucznia?

była prośba o nowy wątek, to jest

Bo czyż każdy z nas nie marzył kiedyś, by zepchnąć ze schodów/znaleźć jakiegoś żula, zrobić mu "sixteen again", wysłać go, żeby załatwił brudna robotę, a potem go rozpuścić w wannie z kwasem, żeby nie było dowodów (taki na jednym angielskim ubzdurał nam się pomysł, jak przekazać skargę na naszą germanistkę... Nie patrzcie tak na mnie! Nie mówcie, że w życiu nie mieliście takich pomysłów! Co? Nie mieliście? Emm... Przejdźmy dalej...)/najzwyczajniej w świecie ukatrupić swojego belfra? Klasa 3 E (jak "End", jeśli wierzyć tłumaczom) pewnego gimnazjum ma właśnie to zrobić. "Ależ dlaczego?" ktoś mógłby się zapytać. Otóż, ich wychowawca to ośmiornicopodobny stwór, poruszający się z prędkością 20 machów (czyt. 20 raz szybciej od dźwięku), który to niedawno z księżyca zrobił permanentny sierp. Ów agresor (tak, szpanuję  mądrymi słowami, wolno mi xD) oznajmił, że jeśli nikt z tamtej klasy nie zabije go do końca roku szkolnego, to z naszą dość drogą planetą zrobi to samo. Dziada nie ma za bardzo jak zatłuc, bo wszelkie rakiety/samoloty/bomby/*wstaw inną śmiercionośną broń jaką może dysponować rząd japoński* są dla niego za wolne. Tak więc nasza klasa, wyposażona w broń przeciw temu potworowi (dla ludzi zupełnie nieszkodliwa, bo shoneny czytają też dzieci, jak by nie było...), do końca roku szkolnego ma zabić swojego nauczyciela. Sam zaś zainteresowany nie dość, że szkoli ich do tego, to jeszcze okazuje się być świetnym nauczycielem, który pokazuje uczniom klasy 3 E (najgorszej w całej szkole, który musi się uczyć w upokarzających warunkach, by motywować pozostałe klasy do utrzymywaniu jak najwyższych wyników), że każdych z nich jest wyjątkowy i w czymś dobry.

Ogólnie mówiąc, Matsui Yuusei znowu pokazał na co go stać, prezentując świetną komedię (bez sadyzmu, w przeciwieństwie do Neura). W Jumpie świetnie sobie radzi, o czym świadczą informacje na początku prawie każdego rozdziału i w sumie dobrze, że kolejnym hitem tego magazynu nie jest kolejna historyjka, w której główny bohater nawala po kolei co raz to silniejszych przeciwników. Jak ktoś jeszcze nie zna, to polecam. 

alem się rozpisała... normalnie jak nie ja...

Offline

 

#2 2013-06-06 14:53:03

 yoogurth

King of spam

34012882
Zarejestrowany: 2011-10-20
Posty: 3151
Punktów :   

Re: Assassination Classroom - marzenie każdego ucznia?

Nigdy wcześniej o dziwo nie zetknąłem się z tym autorem xD albo zetknąłem i nie pamiętam xD
Manga jest naprawdę świetna, rzadko kiedy jest tak, że manga podoba mi się tak bardzo tylko po pierwszym rozdziale, aktualnie jestem na 20tym, którymś.. Staram sobie dozować przyjemności.
Jedyne czego sobie życzę to to, żeby autor nie zakończył tej mangi na końcu roku szkolnego tylko, żeby zrobił fajny arc z niszczeniem świata i walką uczniów.
Pierwszy czynnik zachęcający mnie do czytania tej mangi to okładki, które są proste ale przykuwające okładkę. Główny bohater bardzo mi się spodobał. Kreska jest okej. Niektórych postaci po prostu nie da się nie lubić : D
Powiem wam jeszcze, że chciałbym, żeby JPF wydał tą mangę w Polsce. Z jumpowymi tytułami radzi sobie świetnie, przyzwoita jakość wydania. Wspaniale by było mieć ją na półce PO POLSKU. Zastanawiam się nad kupnem tomów, które już wyszły po angielsku chociaż od pewnego czasu na e-bayu bardziej opłaca się kupować oryginały o__o


http://i44.tinypic.com/b50a5e.png
     私の右手はバットの魂を救うために人々、そして私の左を保存することです。☆

Offline

 

#3 2013-06-06 15:08:26

 Animka

http://i50.tinypic.com/213iulc.png

9710422
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2007-09-15
Posty: 2925
Punktów :   18 
Moja ulubiona manga: Majin Tantei Nougami Neuro
Moje ulubione anime: D. Gray-Man, Kuroshitsuji
Ulubiony typ muzyki: rock, j-rock, czasem lekki pop
WWW

Re: Assassination Classroom - marzenie każdego ucznia?

Pierwszy z gifów w mojej sygnaturze, jego pierwszy wielki hit po tym jak robił za asystenta u gościa od Bobobo (nie pamiętam ile bo), co tłumaczy dość zryte poczucie humoru - Majin Tantei Nougami Neuro (moja najukochańsza manga, polecam każdemu).

W sumie to chyba na końcu roku szkolnego się nie skończy, w walkę uczniów i zniszczenie świata wątpię... nie pasuje mi do tego autora (po przeczytaniu 202 rozdziałów Neura, dwóch oneshotów, bo pozostałych dwóch nie udało mi się znaleźć w sieci i tej części AC, która jest dostępna po angielsku, sądzę, że znam już dość dobrze styl Matsui Yuuseia), sądze, że zakończenie będzie bardziej... przewrotne? Chociaż na pewno będzie się działo i na pewno będzie miało związek z przeszłością Korosenseia, która to bardzo mnie ciekawi.

Główny bohater, w sensie, że Korosensei czy Nagisa, bo w sumie obu ich można by uznać  za takowego (akcja kręci się wokół Koro, z perspektywy Nagisy)?

Co do polskiego wydania, to szczerze mówiąc wątpię, żeby któreś z naszych wydawnictw pokusiło się o opublikowanie czegokolowiek spod pióra tego pana. Przede wszystkim potrzebowaliby tłumacza samobójcy, bo Yuusei stosuje strasznie dużo praktycznie nieprzetłumaczalnych gier słownych, które albo by zniknęły albo zmieniły się w serię sucharów (takie są moje przypuszczenia)...

Offline

 

#4 2013-06-06 19:49:30

 yoogurth

King of spam

34012882
Zarejestrowany: 2011-10-20
Posty: 3151
Punktów :   

Re: Assassination Classroom - marzenie każdego ucznia?

Chodziło o Nagise
Jeżeli faktycznie nie wydadzą (poczekam do końca wakacji jak wytrzymam - kupiłem sobie 3 pierwsze tomy Ao no Exorcist po engliszu i trzy dni później Waneko ogłosiło, że wyda niebieskiego, LOVE YOU, WANEKO ♥)
Jak teraz powiedziałaś o tej przeszłości Korosenseia to mógłby to być ciekawy wątek - Taka retrospekcja na 10 chapterów ;D


http://i44.tinypic.com/b50a5e.png
     私の右手はバットの魂を救うために人々、そして私の左を保存することです。☆

Offline

 

#5 2013-06-06 21:12:49

 Animka

http://i50.tinypic.com/213iulc.png

9710422
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2007-09-15
Posty: 2925
Punktów :   18 
Moja ulubiona manga: Majin Tantei Nougami Neuro
Moje ulubione anime: D. Gray-Man, Kuroshitsuji
Ulubiony typ muzyki: rock, j-rock, czasem lekki pop
WWW

Re: Assassination Classroom - marzenie każdego ucznia?

Z Nagisą rozwaliło mnie ostatnio, jak poszli pływać a dziewczyny na jego widok "To Nagisa-kun naprawdę jest chłopakiem?" Po prostu padłam ze śmiechu xD

Z Niebieskim to rzeczywiście trochę głupio, ale jak już pisałam Assassination Classroom jest trochę zbyt specyficznym tytułem, żeby jakieś wydawnictwo pokusiło się o wydanie go u nas.

Co do retrospekcji... sądzę, że będzie to pokazywane stopniowo (w którymś tam rozdziale był taki urywek, który sugerował, że Koro był wcześniej człowiekiem i jakaś jego laska miała wpływ na to, że został nauczycielem, w innym zaś ten jego niby brat...; przepraszam za ewentualne spoilery, bo nie wiem, co się już wydarzyło tam, gdzie jesteś).

Offline

 
  • Index
  •  » Shounen
  •  » Assassination Classroom - marzenie każdego ucznia?


P O LE C A M Y :






PustaMiska - akcja charytatywna






Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
nocleg w ciechocinku