Manga & anime -  forum dla Wszystkich fanów M&A! ^^

Forum o mandze, anime i Japonii dla wszystkich fanów :)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Witamy na naszym forum!





#1 2013-05-20 14:24:46

Ewangelina

http://i46.tinypic.com/a2ufzs.png

Zarejestrowany: 2013-05-19
Posty: 9
Punktów :   

Neon Genesis Ewangelion

Korzystając z wyszukiwarki, nie znalazłam w ogóle takiego tematu. Więc zakładam go.
Anime, które wstrząsnęło mną całkowicie. Mimo, że zapowiadało się kiepsko - żałosną komedią oraz nadmiarem akcji. Ale psychologia postaci również się w owym tytule przejawiła. Pomysł wręcz rewelacyjny, dobrze przedstawiony.
A jakie uczucia wywołał u Was ten serial? Co o nim sądzicie?
Zapraszam do dyskusji.

Offline

 

#2 2013-05-21 10:02:23

 Animka

http://i50.tinypic.com/213iulc.png

9710422
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2007-09-15
Posty: 2925
Punktów :   18 
Moja ulubiona manga: Majin Tantei Nougami Neuro
Moje ulubione anime: D. Gray-Man, Kuroshitsuji
Ulubiony typ muzyki: rock, j-rock, czasem lekki pop
WWW

Re: Neon Genesis Ewangelion

Jakiś czas temu obejrzałam End of Evangelion. Najpierw, ok, masakra, która właśnie zaczęła się w mandze (btw, jeśli chodzi o Evangeliona, znacznie bardziej wolę mangę: postacie zostały dość rozwinięte psychologicznie, a  pseudoreligijnofilozoficzny bełkot mocno ograniczony) i to było... ciekawe, trzymało w napięciu. To było właśnie to, co w Evangelionie podobało mi się najbardziej. Druga część... no cóż, poniekąd była to powtórka z ostatniego odcinka serii tv, gdzie anime gratulowało widzowi, że wytrwał do końca. To był po prostu bełkot, za który miałam ochotę ukatrupić twórców (tak samo zresztą było z wyżej wymienionym ostatnim odcinkiem) i obejrzałam to do końca jedynie dzięki nadziei, że jednak coś się za tym kryje, coś zostanie wyjaśnione, a tu nic.

Ogólnie NGE budzi we mnie nieco mieszane uczucia... Z jednej strony naprawdę dobry pomysł, ciekawa fabuła, całość trzyma w napięciu, z drugiej jednak pseudoreligijnofilozoficzny bełkot, do bólu tragiczna przeszłość każdej, dosłownie każdej postaci i Shinji... Shinji i jego "obcy sufit" (o którym na szczęście nie rozwodzi się w mandze!)...

Offline

 


P O LE C A M Y :






PustaMiska - akcja charytatywna






Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
sala konferencyjna Ciechocinek