Manga & anime -  forum dla Wszystkich fanów M&A! ^^

Forum o mandze, anime i Japonii dla wszystkich fanów :)

Ogłoszenie


Witamy na naszym forum!





#1 2012-02-20 00:14:21

cinek

http://i49.tinypic.com/1hvxg4.png

Zarejestrowany: 2012-01-19
Posty: 298
Moja ulubiona manga: naruto
Moje ulubione anime: Naruto,Boku ha tomodachi ga su
Hobby poza M&A: rysowanie ,sport ,
Ulubiony typ muzyki: j-rok ,rap,rock ,

moje mysli...

Hmm... zastanawialem co moge dac od siebie temu forum i doszedlem do wniosku , ze dam cos innego cos swojego i cos co moze sie wydawac dziwne - swoje mysli .
Ok tyle wstepu, bd prawie kazdego dnia wstawial jakas mysl dluga badz krotka i zaczne od dzisiaj


          Zastanawiales/as sie nad znaczeniem zycia ...
         wedlug nauki  życie to zjawisko biologiczne złożone i wielowymiarowe, którego nie można opisać za pomocą jednej prostej definicji. Znane dotychczas wyłącznie z Ziemi i w tym kontekście definiowane w odniesieniu do 2 podstawowych znaczeń: 1) na określenie stanu materii (nazywanej organizmem) trwającego od pojawienia się (narodzin) organizmu do zakończenia jego bytu osobniczego, w większości kończącego się śmiercią (biol.); 2) na określenie dynamicznego procesu, który pojawił się na Ziemi ok. 3,8 mld lat temu, obejmującego pochodzące od jednej formy wyjściowej wszystkie istniejące w przeszłości i żyjące obecnie organizmy wraz z wszelkimi wzajemnymi relacjami i zależnościami oraz ich wpływem na środowisko.

wszystko piekne i cacy ale jakie jest to zycie? i jakie ono moze powinno byc ?
moim zdaniem
zycie to droga .... a jak wiadomo  droga jest jak papier toaletowy ,dluga, szara i do dupy- ale dla czego ?
bo zycie jest ciezkie ,daje ono popalic i kopie czasem tak w ta dupe ze az boli ,wtedy to wlasnie ujawnia sie druga strona czlowieka ,czy poradzi sobie czy tez nie .....
zycie jak wspomnialem u gory jest droga ... nie jest to zwykla droga ,i mysle ze powinna byc ciezka ,nikt nie powiedzial ze bd ona ,latwa ,nikt nie nauczyl mnie, ze bedzie uslana platkami roz ,ze bd prosta nie!!!!
droga zyciowa to droga krzywa ,trudna ,pelna lez i bolu idac po kolcach kalecze sie i upadam ,ranie sie czasem topie w bagnie czegos co niby mialo mi dac szczescie a okazalo sie zgubne (np narkotyki)
lecz zycie to rowniez nauka poznawania samego siebie ,poznawania przyjaciol i kolegow czasem wrogow ,to nauka walki ze swoimi slabosciami ze swoimi nalogami ,walki ze samym soba ,to ze nie poddam sie i nie wybiore latwej sciezki ,tego ze nie bd stal w miejscu i nie cofne sie ,zycie to nauka pokory, szacunku i usmiechu -bo usmiech daje sily zycie to mlodosc ,doroslosc podejmowanie decyzji najpirw za siebie a pozniej za innych ,zycie to odpowiedzialnosc za podjete decyzje , slowa i czyny

ja juz wybralem jakie bedzie moje zycie i na pewno nie jest ono proste ,i czasem sa chwile zwatpienia nie ukrywam ale nie poddaje sie ,nie ide na skroty tylko podejmuje walke ze swoimi problemami i jestem z tego bardzo dumny ....

    ,, Z  przyjaciolmi latwiej isc przez zycie "


,, Są tacy, którzy uciekają od cierpienia miłości. Kochali, zawiedli się i nie chcą już nikogo kochać, nikomu służyć, nikomu pomagać. Taka samotność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie"

  ,,    W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego konca ''— Paulo Coelho


[imghttp://51.img.v4.skyrock.net/6033/45726033/pics/1850221945_small_1.jpg[/img]

Offline

 

#2 2012-02-20 13:19:46

 Jubei

http://i50.tinypic.com/2u90092.png

10470471
Skąd: Wola Rowska
Zarejestrowany: 2011-03-18
Posty: 112
Punktów :   
Moja ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Moje ulubione anime: Ninja Scroll
Hobby poza M&A: Marvel, DC, tatuaże i psy :D
Ulubiony typ muzyki: słucham muzyki a nie gatunków

Re: moje mysli...

Pomysł spoko trzymam kciuki żebyś po trzech postach nie postanowił zrezygnować. Swoją drogą skro wkraczamy w takie gdybania o życiu to można by pogdybać o czymś pochodnym np. "SAMOBÓJSTWIE" czy to szczyt desperacji czy może szczyt odwagi?


...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#3 2012-02-20 18:17:52

 Sokuryo

http://i46.tinypic.com/2woc013.png

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 1215
Punktów :   16 
Moja ulubiona manga: NGE, Battle Angel Alita
Moje ulubione anime: Eureka Seven, Bounen no Xamdou
Hobby poza M&A: rysowanie
Ulubiony typ muzyki: rock, rap, metal, disco-polo

Re: moje mysli...

No zmusiłeś mnie do gdybania. I chyba nie mógłbym odpowiedzieć konkretnie. Myśle ze to zależy od sytuacji w jakiej sie znajdujemy. Ale spróbójmy sie wczuć w role człowieka dla którego życie straciło sens i chce je sobie odebrać. Myśle że nie uważałbym tego za akt desperacji. Po prostu usuwam sie z tego świata skoro i tak straciłem sens życia. W końcu i tak wszyscy umrzemy. To moze stać się w każdej chwili być moze za chwile. Więc dlaczego nie mógłbym sam zadecydować kiedy chce odejść?  I w tym momencie jedyne co by mnie mogło powstrzymać byłby to strach przed nieznanym. Ze może pójdę do piekła, ze śmierć boli, ze może sie nie udać i zostane kaleką do końca życia. Dlatego musiałbym się wykazać odwagą zeby to zrobić.  Ale dla ludzi którzy patrzą z boku  z pewnością jest to tylko ucieczka od problemów. Bo większość z nas chce żyć nawet jeśli mamy mnóstwo problemów to żyjemy i pokonujemy przeciwności losu Mamy nadzieje że nam sie uda i kiedyś będzie lepiej. Może ludziom którzy chcą popełnić samobójstwo poprostu brakuje pewności siebie, w to ze mogą sobie poradzić z tym wszystkim i to tak diametralnie zmienia ich myślenie.

Ostatnio edytowany przez Sokuryo (2012-02-20 18:22:12)


http://i1131.photobucket.com/albums/m546/Sokuryo/10_FAKTW_NA_TEMAT_PIESEA_Pierw_c549e890860d30e1fba7011ef31d43e5_zpsa14d6374.gif

Offline

 

#4 2012-02-20 19:49:26

cinek

http://i49.tinypic.com/1hvxg4.png

Zarejestrowany: 2012-01-19
Posty: 298
Moja ulubiona manga: naruto
Moje ulubione anime: Naruto,Boku ha tomodachi ga su
Hobby poza M&A: rysowanie ,sport ,
Ulubiony typ muzyki: j-rok ,rap,rock ,

Re: moje mysli...

Moim zdaniem ten temat jest dosyc trudny ale co mysli samobojca przed wykonaniem na sobie egzekucji? pewnie to, ze zostawia wszystkich , pewnie zastanawia sie jeszcze nad tym co zrobi i na pewno siedzi mu w glowie to ze jest sam i nie potrafi sobie poradzic  z dana sytuacja ....
w mojej klatce na przeciwko mnie ,moj kolega popelnil samobojstwo nikt nie wiedzial dla czego ,zastanawiali sie czy mial jakies klopoty i nie doszli do sedna sprawy ...niestety
mam rowniez przyjaciela ktorego brat popelnil samobojstwo na placu zabaw pozna noca ok 2 -3 lata temu -zostawila go dziewczyna i nie poradzil sobie przykre...
do czego zmierzam a mianowicie nikt z nich nie otrzymal wsparcia ,zostali sami moze chcieli z kims porozmawiac ,wyzalic sie ale zostali zbyci moze potrzebowali sie wyplakac ,wykrzyczec .... ale nikt tego nie widzial i podjeli wlasnie takie kroki ....
dawniej w japonii samobojstwo bylo zaszczytem chocby nawet dajmy 2 wojne swiatowa i tak zwanych ,,kamikadze" (jesli zle napisalem z gory przepraszam) umierali oni za kraj przekladajac na to swoje zycie -piekne
ale wracajac do czasow chocby z przed 20 lat w Polsce bylo zakazane odprawiac mszy  osoby popelniajacej samobojstwo i taka osobe od razu chowano, z dala od innych grobow -przykre ale tak bylo ..
kazdy z nas ma swoje slabsze chwile ,i na pewno kazdy z nas powiedzial ide sie powiesic ,badz mam doc zycia chce umrzec  ale nie zrobimy tego, z gory to wiadome gdyz chcemy zyc  chcemy walczyc , i pokazac ze jestesmy silni, ale samobojca pewnie jest slaby psyhicznie latwo zalamuje sie ,i pod wplywem impulsu bycia samemu ;myli- i po co ja jestem potrzebny ??nawet jak sie powiesze nikt nie zroci uwagi na to ze mnie nie ma ,mysli w tym momencie o sobie i zapomina o innych o bliskich rodzinie itd. sadzac ze robi dobrze a wyzadza w ten sposob bol .Taki czlowiek dopiero po smierci jest zauwazany i wtedy widzi sie jakie problemy mial ,ale niestety jest juz zapozno -wszyscy bija sie w glowe i rozpaczaja i to jest wkurzajace 
ze dopiero po smierci widzi sie tego czlowieka ,nie pozwalajmy na takiego typu zjawiska cenmy innych ludzi za zycia nawet i wrogow ,bo zycie jest trudne ale nie wolno sie poddawac !!!!!!!!!!


[imghttp://51.img.v4.skyrock.net/6033/45726033/pics/1850221945_small_1.jpg[/img]

Offline

 

#5 2012-02-21 14:18:27

 Azu-chan

http://oi46.tinypic.com/10e0aiq.jpg

Skąd: 3miasto
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 432
Punktów :   
Moja ulubiona manga: Pandora Hearts
Moje ulubione anime: Drrr!!
Hobby poza M&A: czytanie,pisanie,aktorstwo
Ulubiony typ muzyki: Różne rodzaje rocka i metalu^^

Re: moje mysli...

konichiwa napisał:

Moim zdaniem ten temat jest dosyc trudny ale co mysli samobojca przed wykonaniem na sobie egzekucji? pewnie to, ze zostawia wszystkich , pewnie zastanawia sie jeszcze nad tym co zrobi i na pewno siedzi mu w glowie to ze jest sam i nie potrafi sobie poradzic  z dana sytuacja ....

Szczerze mówiąc, wątpię by taka osoba myślała,że wszystkich zostawia. Wydaje mi się, że taki ktoś po prostu uważa, że zabijając się uwolni siebie samego od jego zmartwień, cierpień, że wreszcie to wszystko, co go gnębiło się skończy i nie będzie już miał żadnych problemów. Nie wydaje mi się,że taka osoba zastanawia się nad tym co robi. Po prostu można powiedzieć, że to się samo niejako dzieje. Z kolei na pewno nachodzą takiego kogoś myśli, że sam nie jest w stanie poradzić sobie ze swoimi problemami i w samobójstwie widzi jedyne możliwe wyjście.


http://gifsoup.com/view/623104/break-xerxes-o.gif

"Let me tell you something... People that misbehave for other people's sake, are the ones I hate most!"

Offline

 

#6 2012-02-23 10:41:08

 marie

http://i45.tinypic.com/2mfcjz4.png

40094337
Call me!
Skąd: Jaworzno <3
Zarejestrowany: 2011-11-11
Posty: 220
Punktów :   
Moja ulubiona manga: Mars, Ouran
Moje ulubione anime: Tsuritama, Gosick
Hobby poza M&A: malarstwo, pisanie, pieczenie
Ulubiony typ muzyki: indie rock, rock
WWW

Re: moje mysli...

Najbardziej denerwujące jest jednak to, ze ludzie patrzacy na to z boku myślą : był strasznym egoistą. Jak on mógł nam zrobić coś takiego?! Moim zdaniem się mylą. Bo w takim razie jak wy mogliscie zrobić tak okropne rzecz: nie pomagać, nie rozmawiać? Sama byłam ostatnio w nieco innej, acz podobnej sytuacji, wiec trochę wiem jak to jest. Samobójstwo jest po jakiejś części ucieczką od problemów, ale tez sposobem do przyznania się: tak, zalamalem się, ale wy mi nie pomogliscie.
najgorsze jest jeszcze to, ze rodzina, przyjaciele obciążają sie za smierć tej bliskiej osoby i często popadają w taki dam stan, jak samobojca. Dam tu jako przykład mangę : MARS.

Offline

 

#7 2012-02-26 00:42:33

 Hopeless

http://i46.tinypic.com/a2ufzs.png

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-02-25
Posty: 17
Punktów :   
Moja ulubiona manga: Beast master, Black Bird,
Moje ulubione anime: Wolf's Rain

Re: moje mysli...

Ja myślę że samobójca ma w głowie dużo więcej sprzecznych myśli. Z jednej strony nie daje sobie rady z sytuacją jaka mu się przytrafiła (bez przykładowo, po prostu coś co wydaje się dla niego najgorsze na świecie), a z drugiej strony myśli o rodzinie i wie co oni będą czuli. Wie że jest przez nich kochany ale oni nie mają jak mu pomóc i nie ważne jak bardzo ich kocha zostawi ich bo sobie nie radzi i nie chce dalej żyć z tym bólem który nie przechodzi. Na pewno boi się też że coś się nie uda, że trafi w jakieś gorsze miejsce po śmierci albo co gorsza zostanie i będzie musiał patrzeć na cierpienie osób najbliższych i nie będzie mógł nic zmienić. Jest jedna rzecz która mnie przeraża i smuci. A co jeśli w trakcie popełniania samobójstwa, samobójca się rozmyśli ale już nie będzie w stanie nic zrobić bo na przykład zatrucie jakimś lekiem go zabija a w pobliżu nie ma nikogo kto mógłby udzielić mu pomocy na czas? Umrze w strachu, poczuciu winy oraz w wielkim smutku, pewnie nawet większym niż przed próbą popełnienia samobójstwa. Bardzo żal mi takich ludzi, choć sama czasem rozważałam tą opcję.

Offline

 


P O LE C A M Y :






PustaMiska - akcja charytatywna






Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora