Manga & anime -  forum dla Wszystkich fanów M&A! ^^

Forum o mandze, anime i Japonii dla wszystkich fanów :)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Witamy na naszym forum!





#1 2012-01-04 19:59:56

Kreiven

http://i46.tinypic.com/a2ufzs.png

Zarejestrowany: 2012-01-04
Posty: 1
Punktów :   

E-Radio

Witam

Nazywam się Boguś mam 21 lat ,jestem z Chorzowa i....

Od pewnego czasu chodzi mi myśl po głowie związana z stworzeniem właśnie radia internetowego . Pomysł pojawił się z mojego niezadowolenia dotyczącego istniejących już stacji e-radiowych , pozostały już tak naprawdę tylko dwa lub trzy legalne takie radia parających się muzyką japońską (anime24, aoi, anime com pl radio ).

Zanim zostanę zlinczowany  lub powieszony  chciałbym wytłumaczyć swój pomysł.


Czego chcesz ?

Szukam osób chętnych do postawienia fundamentów tego pomysłu. Czyli osoby ,która chciałaby również mieć swój udział w powstaniu takiego radia.

Osobiście sam nie mam doświadczenia ale mam zamiar umówić się na małe praktyki w Aoi aby zobaczyć jak to wygląda od strony technicznej jako prezenter. Znalazłem parę turtoriali i opisów jak powinno się podłączać i jakie programy oraz sprzęt jest potrzebny do e-radia.


Ale o co chodzi ?

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Z tego co zdążyłem przeczytać sprawa wygląda następująco

! Potrzebny jest serwer shoutcast !

Troszkę poszperałem w sieci i znalazłem parę stron oferujących takowy serwer.
m.in. News - Free Shoutcast the best shoutcast server  lecz muszę zgłębić wiedzę aby wybrać najlepszy.

! ZAiKS i dlaczego trzeba mu płacić? !

"Piosenki, które grasz w radiu ktoś napisał, wykonał i wydał (kompozytor, muzyk/wokalista, wytwórnia).

Tym osobom za ich pracę należy się zapłata.
O zapłacie mówi Ustawa z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych"

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS - Jak uzyskać licencję?



Koszt:
10 - 30 zł serwer
100 - 150 zł ZAIKS
___________________
Suma na miesiąc: ok. 200 zł chociaż liczę ,że nie przekroczy to na dzień dobry 120-130 zł

Później może uda się na reklamach i dotacjach coś podłapać.



Po co CI to ?

Oczywiście jest to robione dla fanów oraz reszty klienteli. Ja osobiście traktuje to jako wyzwanie do sprawdzenia się.





Oczywiście jak na razie jest to tylko myśl i nie ma tam żadnej propozycji czy coś ale myślę że jeśli się rozwiniemy ( jako radio) będę  może w stanie zaproponować

Wyjazdy na konwenty, gdzie radio zapewnia bezpłatne wejście jako prasa (w ramach zrobienia reportażu z konwentu)


- Certyfikat świadczący o współpracy w licencjonowanym radiu Internetowym
- Rozgłos oraz większy napór użytkowników
- Umilić atmosferę ?



A dla chętnych przyszłych prezenterów może uda się:

- Zaświadczenie o wolontariacie w licencjonowanym radiu Internetowym, które można załączyć do CV

- Prawdziwą legitymację medialną z numerem ISSN (zapewnia np. wejście za kulisy na koncertach)

- Zdobycie doświadczenia i samorozwoju ; )

Kontakt:

GG: 5581661
Skype: Kreivus
E-mail: Kreiven90@gmail.com

Pozdrawiam

Offline

 


P O LE C A M Y :






PustaMiska - akcja charytatywna






Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora